PRZEGUBOWE RAMIĘ SPAWALNICZE

 -Przegubowe ramię ułatwiające proces spawania,

-Możliwość ustawienia spawanego obiektu w dowolnym ustawieniu,

-Komfort pracy i bezpieczeństwo podczas spawania, 

-Łatwa regulacja, sztywność i stabilność konstrukcji,

-Imadło firmy Bosch zamocowane na przegubie kulowym,  

 

   

       Na potrzeby pracowni precyzyjnego spawania opracowano i wykonaliśmy regulowane przegubowe ramię spawalnicze pozwalające na dowolne ustawienie spawanego obiektu.

       Ramię składa się ze statywu z podstawą ze stali nierdzewnej oraz trzech hartowanych prowadnic liniowych. W osi pionowej, na łożyskach liniowych zamocowano wózek z blokadą pozwalającą na łatwe i szybkie ustalenie pozycji  w osi Z. Konstrukcja ramienia wykonana została z systemowych profili aluminiowych Bosch Rexroth zapewniających maksymalną sztywność przy równocześnie stosunkowo niskiej wadze. Blokowanie pozycji dwóch przegubów w osiach X i Y odbywa się przez gałki dociskowe. Ramię zakończone jest solidnym i precyzyjnym imadłem maszynowym firmy Bosch zamocowanym na stalowym przegubie kulowym z blokadą. Dzięki tym rozwiązaniom operator może dowolnie regulować położenie spawanego detalu zwiększając tym samym komfort pracy, bezpieczeństwo oraz precyzję wykonywanych elementów.

Dla ułatwienia regulacji w osi pionowej zastosowano przeciwwagę, która równoważąc ciężar ramienia pozwala na unoszenie i opuszczanie ramienia bez konieczności używania dużej siły oraz dodatkowo zabezpiecza przed niekontrolowanym opadaniem konstrukcji.

Ramię przystosowane jest do użytkowania bez mocowania do podłoża jednak dla poprawy stabilności (szczególnie przy pracy z cięższymi detalami) wyposażone zostało w docisk ceowy mocowany do podstawy umożliwiający przytwierdzenie konstrukcji do stołu roboczego.

Regulacja w osi pionowej: 350mm
Zasięg poziomy ramienia: 750mm
Waga: 45kg

Na życzenie klienta istnieje możliwość personalizacji wymiarów i parametrów ramienia.

 

 

Galeria

 

Posted in Uncategorized.