Produkcja małoseryjna

Kompleksowa realizacja wykonania krótkich serii produkcyjnych detali z tworzywa i metali kolorowych. 

 

Zamówienia wykonujemy począwszy od zaprojektowania detalu poprzez opracowanie finalnego prototypu w oparciu o technologie druku 3D, aż po docelową produkcję, która uzależniona jest od wymagań klienta takich jak:

-ilość sztuk, 
-zastosowanie,
-materiał,
-wymagania wytrzymałościowe  i wizualne,

 

diagram

 

Krótkie przedstawienie oferowanych przez nas technologii produkcji

 

 

 

 

Prototypowanie i produkcja – Druk 3D

Technologia druku 3D, stale zyskująca na popularności, jest doskonały narzędziem do szybkiego prototypowania i przetestowania nowego produktu. Dzięki rozwojowi technologii  metoda druku 3D stała się obecnie sposobem do wykonywania małych serii produkcyjnych często wygrywając szybkością realizacji i ceną z technologiami wtryskowymi lub ubytkowymi (obróbka mechaniczna).

Więcej o oferowanej przez nas usłudze druku 3D dowiesz się TUTAJ

 

 

 


 

 

Metody odlewnicze

Z przyczyn specyfiki użytych materiałów (silikony, specjalistyczne żywice, odporność na podwyższone temperatury pracy itp.) produkcja detali metodą odlewania i jest często jedynym słusznym wyborem. Jest bardziej konkurencyjna cenowo w stosunku do technologii wtrysku przy małych i średnich seriach produkcyjnych (szczególnie przy dużych i skomplikowanych detalach). W naszej firmie technologię tą połączyliśmy z technologią druku 3D, w której wykonujemy formy odlewnicze co znacząco przyśpiesza wykonanie serii produkcyjnej. W przypadku miękkich materiałów (jak silikony) forma najczęściej jest bezpośrednio wykonywana w technologii druku 3D. Przy odlewaniu twardszych materiałów takich jak żywice, detal wykonany w technologii druku 3D wykorzystywany jest do wyprodukowania silikonowej formy odlewniczej. 

 


 

 

 

 

 

 

Wtrysk tworzyw sztucznych

Z uwagi na wysoki koszt wykonania głównego narzędzia (formy wtryskowej), metoda ta nadaje się głównie do produkcji dużych serii detali (miliony sztuk). Zapewnia idealną powtarzalność oraz doskonałą jakość produkowanych elementów. Dzięki doświadczeniu i odpowiedniemu zapleczu technicznemu możemy wykonywać prototypowe formy wtryskowe (uproszczone, wykonane z łatwoobrabialnych materiałów) obniżając tym samym koszt wykonywania detali i umożliwiając zastosowanie technologii wtrysku dla małych i średnich serii produkcyjnych (od tysiąca do kilkunastu tysięcy sztuk).

 

 


 

 

Frezowanie CNC

Obróbka ubytkowa jest jednym z podstawowych sposobów wykonywania wielu detali tak dla produkcji jednostkowej jak i wielkoseryjnej. Zastosowanie maszyn numerycznych (CNC) umożliwia znaczne obniżenie kosztów oraz zwiększenie precyzji i powtarzalności.

Więcej o oferowanych przez nas usługach obróbki ubytkowej dowiesz się TUTAJ.

 


 

Wycinanie laserowe

Technologia cięcia materiałów wykorzystująca skupioną wiązkę lasera umożliwia szybkie i stosunkowo tanie wykonywanie detali dwuwymiarowych. Dla wielu zastosowań jest to najlepsze rozwiązanie znacząco obniżające koszty produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości i precyzji. Do cięcia laserem nadają się metale żelazne i kolorowe, większość tworzyw sztucznych oraz materiały pochodzenia naturalnego (drewno, papier, kamień, szkło i inne). Technologia ta umożliwia również estetyczne i precyzyjne znakowanie oraz grawerowanie detali, często nieekonomiczne lub niemożliwe do wykonania innymi metodami.

Więcej o oferowanej przez nas usłudze wycinania laserowego dowiesz się TUTAJ.

 


 


Nasze realizacje