POZOSTAŁE USŁUGI

Dysponując odpowiednim zapleczem technicznym i posiadając wiedzę i doświadczenie w zakresie wykorzystania różnych technologii, realizujemy również inne nietypowe tematy związane z branżą produkcyjną. Poniżej prezentujemy niektóre z nich. 

 

  • Indywidualne osłony detali (ochrona przed uszkodzeniem w trakcie produkcji) - link
  • Silikonowe osłony lakiernicze, 
  • Wysokotemperaturowe osłony detali, 
  • Wysokotemperaturowe klipsy, spinacze (wykonane z teflonu), 
  • Chwytaki magnetyczne do detali, 
  • Stojaki na narzędzia i oprzyrządowanie (wózek RTG, stojak na folie)
  • Usprawnienia narzędzi,
  • Konstrukcje ze stalowych systemów rurowych (creform),

 

 

 

     Indywidualne osłony detali (ochrona przed uszkodzeniem w trakcie produkcji) - W procesach montażowych i produkcyjnych częstym zjawiskiem jest uszkodzenie kosztownych detali, części maszyn lub narzędzi. Wielokrotnie nawet najmniejsza skaza wyrobu taka jak wgniecenie, zarysowanie czy otarcie dyskwalifikują produkt ze względów estetycznych lub bezpieczeństwa. Również niektóre specjalistyczne procesy takie jak malowanie, spawanie, obróbka chemiczna czy termiczna mogą mieć niekorzystny wpływ na końcową jakość części wyrobu. Niejednokrotnie odpowiednie zabezpieczenie detalu jest wręcz koniecznością. Rozwiązaniem jest zastosowanie osłon/nakładek technologicznych jedno lub wielorazowych, które odpowiednio zabezpieczając detal, wyeliminują lub znacząco zmniejszą prawdopodobieństwo jego uszkodzenia.


 

 

 

 

     Silikonowe osłony lakiernicze- Podczas procesu nakładania powłoki lakierniczej często występuje konieczność zasłonięcia fragmentu malowanego zespołu (np. gwintowane otwory czy powierzchnia pod łeb śruby). Dzięki wykorzystaniu technologii druku 3D możemy w szybki sposób wykonać formy odlewnicze dostosowane do nawet skomplikowanej geometrii detali. Następnie formy zalewane są różnego rodzaju materiałami elastycznymi (głównie silikonowymi). Tak powstałe detale ochronne charakteryzują się odpornością na działanie temperatur występujących w lakierni, nie łączą się nakładanym lakierem a dzięki elastyczności pozwalają na pozbycie się lakieru tylko poprzez ściśnięcie dzięki temu osłony mają charakter wielokrotnego użytku.     

 

 

 

     Wysokotemperaturowe chwytaki/spinacze do detali - Zajmujemy się wykonywaniem spinaczy wykonanych w technologii frezowania CNC
z teflonu. Spinacze są odporne na działanie temperatur do 300°C. Jesteśmy w stanie wykonać dowolny kształt klipsów zaciskowych o wybranej przez klienta sile zacisku. Dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego można być spokojnym o brak zarysowań na powierzchni detali.    

Nasze realizacje