ORGANIZERY NA DETALE – DRUK 3D

 -Uporządkowanie detali,

-Szybkość odnajdywania potrzebnego elementu, 

-Bezpieczny sposób składowania bez możliwości zgubienia detali, 

-Szybka weryfikacja kompletności zestawu, 

-Kształt idealnie dostosowanych do przechowywanych przedmiotów,  

   

     Przy produkcji, zwłaszcza specjalistycznej, często używane są niestandardowe pomocnicze narzędzia (np. pomiarowe). Niejednokrotnie są to kosztowne przyrządy wymagające od użytkowników specjalnego użytkowania, delikatności w obchodzeniu się nimi oraz usystematyzowanego sposobu przechowywania. W celu zapewnienia utrzymania porządku oraz zapobieganiu zniszczenia lub zgubienia cennego oprzyrządowania należy zapewnić mu odpowiednie miejsce odkładcze.

     Nasza firma, współpracując z wieloma zakładami produkcyjnymi, wykonuje spersonalizowane organizery na oprzyrządowanie. Wykonywane w technologii druku 3D, cięcia laserem oraz frezowania CNC zapewniają przejrzysty, bezpieczny oraz estetyczny sposób przechowywania narzędzi i detali.

 


 

 

 

 

     Prezentowany na poniższych zdjęciach organizer na stalowe i plastikowe sprawdziany/kulki pomiarowe o średnicach od kilku do kilkudziesięciu milimetrów. Wykonany został w technologii druku 3D oraz cięcia laserowego transparentnej pleksi. Każde z gniazd odkładczych zostało stosownie opisane (grawerem) dla zapewnienia uporządkowania i organizacji. Futerał posiada zamykane blokadą przeźroczyste wieko. Dla ułatwienia pracy do zestawu dołączono specjalny chwytak magnetyczny.

     Zastosowanie przez klienta wyżej opisanych organizerów miało pozytywny wpływ na komfort pracy operatorów stanowisk montażowo-produkcyjnych a także w dłuższej perspektywie przyniosło oszczędności dla przedsiębiorstwa zmniejszając znacząco przypadki zagubienia i zniszczenia kosztownych sprawdzianów.

 

 

Galeria

 

 

 


 

 

 

 

 

     Kolejnym przykładem wykorzystania spersonalizowanych organizerów w trakcie procesu produkcyjnego mogą być organizery na elementy złączne takie jak śruby, podkładki, nakrętki. Wykorzystywane przez pracownika elementy, które dotychczas pobierane były 'na rękę' zostały przez nas pogrupowane i rozmieszczone na specjalnej tacy z wkładką wykonaną w technologii druku 3D. Każdy z elementów ma możliwość łatwego wyciągnięcia i jest w przejrzysty sposób widoczny dla pracownika. Dzięki zastosowaniu usprawnienia podczas pobierania elementów złącznych udało się skrócić czas całej operacji montażu o 15%.  

     Poniżej zaprezentowano również kilka innych naszych realizacji. 

 

 

 

Galeria

 

 

Posted in Uncategorized.